Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Erzincan Tulum Peyniri - Deri

Özel Üretim Kdv indirimi uygulandı.
Erzincan Tulum Peyniri - Deri
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde
  • Marka: Atabey Süt Ürünleri
  • Ürün Kodu:: erzincan deri tulum peyniri
  • Ağırlık: 2.00kg
  • Boyutları (U x G x Y): 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm
Satılan Ürün Sayısı: 28
Görüntülenme Sayısı: 26979
750,00TL
590,00TL
Vergiler Hariç: 590,00TL
Müşteri Hizmetleri
0 474 413 74 60

Deriye Basılmış Erzincan Tulum Peyniri 

Yapımına beşinci-altıncı aylarda başlanan ,dokuzuncu aylarda biten, tamamen Erzincan'ın yüksek rakımlı,90-100 çeşit bitki zenginliğine sahip ,temiz ve serin yaylalarındaki buz gibi soğuk sulardan beslenen,beyaz koyundan (karaman koyun ) alınan sütten yapılan peynire Erzincan Tulum Peyniri denmektedir.

ÜRÜN ÖZELLİĞİ: * Deriye Basılmasından dolayı Ağırlığı 1700-2000 Gr. arasında gelmektedir.


Erzincan Tulum Peyniri

Kahvaltılarımızın vazgeçilmez bir parçası olan tulum peyniri; bitki zenginliği oldukça fazla olan yüksek irtifalı Kars ve Ardahan'ın yayla ve meralarında otlayan koyunların sütünden şırdan mayası kullanılmak suretiyle üretilmiştir. Tulum Peyniri yapımına, Mayıs ve Haziran aylarında başlanılarak dokuzuncu ayda yani eylül ayında son verilmektedir. Erzincan Tulum Peyniri'nin diğer tulum peynir çeşitlerine göre daha parlak görüntüsü vardır.

Ürünün Menşe Adının Kullanılacağı Bölge 

Erzincan ili ve ilçelerinin oluşturduğu coğrafi alandır. Erzincan, Üzümlü, Çayırlı, Tercan, Mercan, Kemah, Refahiye, İliç, Kemaliye, Otlukbeli.

 Erzincan Tulum Peyniri Duygusal Analizi

Damakta belirgin bir lezzet bırakan aramotik bir peynirdir. Yağlı koyun sütünden üretilen Erzincan Tulum peyniri baskın bir kokusu vardır. Parlak görünümlü yumuşak yağlı ve hafif ekşimsi.

Erzincan Tulum Peyniri Saklama Koşulları

Peynirin, özellikle +2/4 C de, ışıksız ortamda yani buzdolabında saklanması gerekiyor. Peynir hemen tüketilmeyecek ise kendi ambalajında saklanmalıdır. Ambalajı açıldıktan sonra mutlaka saklama kabında veya ambalaj malzemelerine sarılarak korunmalıdır.

Erzincan Tulum Peyniri Sipariş

Lokum kıvamındaki Erzincan Tulum Peynirimizin tadı damağınızda adı ise zihinlerinizde kalacaktır. Türkiye'nin her yerine Erzincan tulum peyniri isteğe göre tuluma basılmış yada bidona basılmış vaziyette gönderimi yapılmaktadır.

Online Peynir Satışı

Bu ürün Türkiye'nin her yerine kargo ile gönderim yapılmaktadır. Gönderilen ürün özelliklerine göre muhafaza ve kutulama işlemi yapılmaktadır. Siparişlerinizi saat 16.30'a kadar aynı gün kargoya yetiştirebiliyoruz. (Ön siparişli ürünler hariç)


ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ NASIL YAPILIR ?

- Kars ve Ardahan bölgesinde Yayla ve köylerde otmalakta olan koyunlardan toplanan  koyun sütü, öncelikle mayalanır.

- Mayalanan süt, ortalama bir saat sonra ince ve temiz bezden yapılmış süzeklere alınıp, peynir haline getirilir.
- Erzincan Tulum Peyniri, üzerinden bir gece geçtikten sonra mandıraya getirilir ve mandırada büyük torbalara Konur.
- 7/10 gün üzerine bez örtülerek hava ve toz almaması sağlanır ve suyunun tamamen çekmesi için bekletilir.
- 10 günden sonra bakır veya krom teknelerde ufalanan peynir, Erzincan Kemah tuzuyla tuzlandıktan sonra tekrar yeni torbalara sıkı bir şekilde basılır ve torbaların ağzı dikilir.
- Düzgünce, üçerli üst üste gelecek şekilde dizilir.
- 10 gün beklemeden sonra suyu tamamen süzülen Erzincan Tulum Peyniri, bidonlara ve deriye basılmak üzere soğuk hava depolarına nakledilir.
- Bidonlara ve deriye makinelerle veya elle basılan peynir, soğuk havada bir süre bekletilip kıvama geldikten sonra pazara sunulur.

Önemli Not 1 : Mesai saatlerimiz içerisinde oluşturmuş olduğunuz siparişleriniz en geç (2) saat içerisinde kargoya verilmekte olup (1-3) gün içerisinde kargo marifetiyle kapınıza teslim edilmektedir.

Yorum Yap
Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi

Ürünlerimiz Türkiye'nin her yerine kargo ile gönderim yapılmaktadır. Gönderimi yapılacak olan ürünlere mevsimsel özelliklere göre muhafaza ve kutulama işlemi yapılmaktadır. Siparişlerinizi pazar günü hariç olmak suretiyle saat: 16.30'a kadar aynı gün kargoya yetiştirebiliyoruz. (Ön siparişli ürünler hariç)

Siparişimi nasıl takip edebilirim? Siparişim kaç gün içinde elime geçecek?
Siparişinizin en kısa sürede hazırlanması için azami gayret göstermekteyiz. Siparişlerin yaklaşık 2-3 iş günü içinde elinize geçmesi amaçlanmaktadır.

Siparişinizi üye girişi yaptıktan sonra Siparişlerim linkine tıklayarak takip edebilirsiniz. Ayrıca siparişinizin durumu e-postanıza bildirilecektir.

Siparişimi onayladıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal ettirebilirim?
Siparişinizi iptal etmek için bize üst menüdeki "İletişim" bağlantısından mesaj gönderebilirsiniz ya da iletişim numaramızdan arayabilirsiniz. Siparişiniz eğer kargoya henüz verilmemişse iptal edilecek ve hesabınızdan çekilen para iade edilecektir. Eğer sipariş kargoya verildikten sonra iptal edilmek istenirse; yine bizimle bağlantıya geçilmeli ve  kargo ücreti müşteriye ait olmak üzere tarafımıza gönderilmelidir. Eğer ürünlerde hasar yoksa çekilen para hesabınıza geri ödenecektir.

Teslimat anında ve sonrasında herhangi bir bedel ödeyecek miyim?
Teslimat anında; Kampanyalar ve Ücretsiz Kargo kapsamı haricinde, Kargo bedeli alıcı tarafından ödenir. 

Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Bu formdaki bilgileri kullanarak siparişinizi en yakın kargo merkezinden teslim alabilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi değiştirebilir miyim?
Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Siparişimin içeriğinde değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?
Siparişiniz onayladıktan sonra sipariş içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır. Yeniden sipariş verebilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra teslimat adresini değiştirebilir miyim?
Güvenlik nedeniyle belli sorular tarafınıza sorulduktan sonra eğer cevaplarınız doğruysa teslimat adresi değiştirilebilmektedir.

Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?
“Siparişlerim”e tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 5 iş günü dışındaysa, lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

Gönderimleriniz tüm Türkiye'yi kapsıyor mu?
Evet tüm Türkiye'yi kapsamaktadır.

Yurt dışına sipariş verebilir miyim?
Yurtdışından sipariş alınmamaktadır.

İade süresi teslimat tarihinden itibaren 15 gündür. Nasıl İade Ederim?

Ürün iade işlemleri için

Atabey Ürün İade

Lütfen ürün iade etmeden önce iade ve koşulları okuyunuz.

Bilgilendirme Sayfası